Tokio 2020: 13-letnia Momiji Nishiya olimpijskie złoto będzie świętować japońskim barbecue

Inne
Tokio 2020: 13-letnia Momiji Nishiya olimpijskie złoto będzie świętować japońskim barbecue
fot. PAP
Momiji Nishiya przeszła do historii jako najmłodsza japońska złota medalistka igrzysk

13-letnia Japonka Momiji Nishiya złoty medal olimpijski wywalczony w Tokio w rywalizacji street na deskorolce, dyscyplinie debiutującej na igrzyskach, zamierza świętować kulinarnie - zjedzeniem japońskiego barbecue „yakiniku”.

Urodzona w Osace zawodniczka przeszła do historii jako najmłodsza japońska złota medalistka igrzysk - 14. urodziny będzie obchodzić 30 sierpnia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Odpadła Hend Zaza, najmłodsza uczestniczka igrzysk

 

Tym samym wyprzedziła pływaczkę Kyoko Iwasaki, która mają 14 lat i sześć dni wywalczyła mistrzostwo olimpijskie w Barcelonie (1992) na 200 m stylem klasycznym.

 

- Nie martwiłem się zbytnio o medal. Pomyślałam, że byłoby miło, gdybym go wywalczyła. Nie sądziłam jednak, że mogę mieć złoto, ale wszyscy wokół dopingowali mnie, więc cieszę się, że udało mi się znaleźć swój rytm – powiedziała Nishiya.

 

Zaczęła jeździć na deskorolce mając sześć lat, naśladując brata. Starszy o trzy lata Hayate, trenujący snowboard, traktował zajęcia na deskorolce jako letnie przygotowanie do sezonu zimowego. Młodsza siostra szybko prześcignęła brata w trikach na deskorolce.

 

- Od początku była zdeterminowana i nie chciała przegrywać - powiedział o córce ojciec Sho, który jest jej trenerem.

 

Nowa dyscyplina olimpijska, która w konkurencji street polega na wybieraniu przez uczestników trasy jazdy w skateparku i wykonaniu trików przy muzyce, to domena nastolatek. Srebrny medal zdobyła 13-letnia Brazylijka Rayssa Leal, a brązowy trzy lata starsza Japonka Funa Nakayama.

 

- Jest zwykłą nastolatką, uczennicą drugiej klasy gimnazjum, która najwięcej czasu spędza ze smartfonem w ręce, bo uwielbia gry wideo - scharakteryzowała mistrzynię olimpijską jej matka Tomomi.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie