Tokio 2020: Aleksandra Kowalczuk powalczy w repesażu, zachowała szansę na medal

Sporty walki
Tokio 2020: Aleksandra Kowalczuk powalczy w repesażu, zachowała szansę na medal
fot. PAP
Aleksandra Kowalczuk

Aleksandra Kowalczuk o godz. 12:30 zmierzy z Kenijką Faith Ogallo w repesażu kategorii 67 kg w taekwondo i jeśli wygra, to stanie do walki o brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio.

24-letnia zawodniczka OŚ AZS Poznań w ćwierćfinale przegrała z Milicą Mandic 4:11, ale Serbka awansowała do finału, co stwarza Polce możliwości kontynuowania zmagań w repesażu i później ewentualnie walki o brązowy medal.

 

ZOBACZ TAKŻE: Maja Włoszczowska ma za sobą ostatni występ na IO

 

Wcześniej Kowalczuk pokonała Australijkę Rebę Stewart 7:2.

 

Przed wyjazdem do Tokio Polka przeżywała nerwowe chwile, bo jeden z testów na koronawirusa dał wynik pozytywny. Jednak powtórne badania wykluczyły, że może być zakażona. Podopieczna trenera Waldemara Łakomego dotarła do Japonii z drobnym opóźnieniem, ale mogła wystartować w igrzyskach.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie