Tokio 2020: Aleksandra Kowalczuk w ćwierćfinale rywalizacji w taekwondo

Inne
Tokio 2020: Aleksandra Kowalczuk w ćwierćfinale rywalizacji w taekwondo
Fot. PAP
Aleksandra Kowalczuk pokonała Australijkę Rebę Stewart 7:2 i awansowała do ćwierćfinału olimpijskiej rywalizacji w Tokio w taekwondo.

Aleksandra Kowalczuk pokonała Australijkę Rebę Stewart 7:2 i awansowała do ćwierćfinału olimpijskiej rywalizacji w Tokio w taekwondo w kategorii +67 kg.

24-letnia zawodniczka OŚ AZS Poznań posiadała inicjatywę, próbowała atakować i dwukrotnie jej prawa noga dosięgnęła głowy rywalki. Po pierwszej dwuminutowej rundzie prowadziła 4:0, po drugiej 7:2, a trzecia nie przyniosła zmiany wyniku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsze złoto dla Bermudów! Flora Duffy najlepsza w triathlonie

 

Kowalczuk, wyżej notowana od rywalki, to tegoroczna wicemistrzyni Europy i mistrzyni kontynentu z Kazania z 2018 roku.

 

Przed wyjazdem do Tokio Polka przeżywała nerwowe chwile, bo jeden z testów na koronawirusa dał wynik pozytywny. Jednak powtórne badania wykluczyły, że może być zakażona. Podopieczna trenera Waldemara Łakomego dotarła do Japonii z drobnym opóźnieniem, ale mogła wystartować w igrzyskach.

 

Jej kolejną rywalkę wyłoni pojedynek między Serbką Milicą Mandic i Faith Ogallo z Kenii.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.


A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie