Tokio 2020: Awans Krzysztofa Chmielewskiego do finału na 200 m st. motylkowym

Inne
Tokio 2020: Awans Krzysztofa Chmielewskiego do finału na 200 m st. motylkowym
Fot. PAP
Krzysztof Chmielewski

Krzysztof Chmielewski awansował do olimpijskiego finału w Tokio na 200 m stylem motylkowym. W swoim wyścigu półfinałowym 17-letni pływak pobił rekord życiowy (1.55,29) i zajął piąte miejsce, a łącznie siódme.

Najlepszy rezultat uzyskał rekordzista świata w tej konkurencji Węgier Kristof Milak - 1.52,22, który wygrał drugi półfinał. W tym wyścigu płynął właśnie Chmielewski, zawodnik IUKS Muszelka Warszawa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy startują Polacy? Terminarz, program, godziny

 

W pierwszym półfinale najlepszy okazał się doświadczony Chad le Clos z RPA (1.55,06), który narzucił od startu bardzo mocne tempo i mimo słabszej końcówki nie dał się dogonić rywalom. Łącznie, biorąc pod uwagę oba wyścigi, uzyskał trzeci czas.

 

W eliminacjach odpadł Jakub Majerski - 1.57,91 (zajął 27. miejsce).

 

Finał zaplanowano na środę.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.


A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie