Tokio 2020: Grzegorz Fijałek i Michał Bryl awansowali do 1/8 finału

Inne
Tokio 2020: Grzegorz Fijałek i Michał Bryl awansowali do 1/8 finału
fot. PAP
Grzegorz Fijałek i Michał Bryl awansowali do 1/8 finału IO w Tokio.

Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Michał Bryl pokonali Chilijczyków Marco i Estebana Grimaltów 21:17, 21:18 i awansowali do 1/8 finału turnieju olimpijskiego w Tokio. Polska para ma jeszcze jeden mecz grupowy - w piątek z Brazylijczykami Evandro Oliveirą i Bruno Schmidtem.

Fijałek i Bryl ani razu nie byli zagrożeni. W obu setach byli wyraźnie lepsi i od początku wypracowywali sobie przewagę 2-3 punktów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Semeniuk zagra z Wenezuelą? "Potrzebuje więcej czasu"

 

W pierwszym spotkaniu doświadczony Fijałek i osiem lat młodszy debiutant na igrzyskach Bryl pokonali w grupie E Marokańczyków Mohameda Abichę i Zouheira Elgraouiego 2:0.

 

Fijałek długo występował w parze z Mariuszem Prudlem i to właśnie z nim dziewięć lat temu w Londynie zajął piąte miejsce. Ich drogi rozeszły się po olimpijskiej rywalizacji w Rio de Janeiro.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie