Tokio 2020: Holendrzy zarażeni COVID-19 lecieli razem do Japonii

Inne
Tokio 2020: Holendrzy zarażeni COVID-19 lecieli razem do Japonii
fot. PAP
Sześciu członków holenderskiej ekipy olimpijskiej, u których stwierdzono obecność koronawirusa, leciało do Tokio tym samym samolotem z Amsterdamu

Sześciu członków holenderskiej ekipy olimpijskiej, u których stwierdzono obecność koronawirusa, leciało do Tokio tym samym samolotem z Amsterdamu. Okazuje się, że personel pokładowy nie był przetestowany na obecność COVID-19. Holendrzy krytykują też warunki kwarantanny.

Personel samolotu KLM lecącego z holenderskimi olimpijczykami do Tokio (KL861) nie był przetestowany na obecność COVID-19, informuje dziennik „De Telegraaf”. Teraz okazuje się, że sześciu olimpijczyków z Holandii, u których stwierdzono obecność wirusa, było na pokładzie tego lotu.

 

Zobacz także: Kiedy startują Polacy? Terminarz, program, godziny

 

KLM broni się, że nie było wymogu testowania obsługi lotu KL861 na obecność koronawirusa. „Jest mało prawdopodobne, aby personel pokładowy lub piloci mogli zarazić podróżnych" – powiedział gazecie rzecznik linii.

 

Władze holenderskiej ekipy olimpijskiej uważają za „niedopuszczalny” sposób, w jaki japońskie służby zajmują się sportowcami zarażonymi COVID-19. Szef misji Pieter van den Hoogenband i dyrektor techniczny Maurits Hendriks zorganizowali we wtorek konferencję prasową w tej sprawie.

 

„Sportowcy przebywają w złych warunkach, pokoje są bardzo małe, jedzenie fatalne, nie mają dostępu do światła dziennego, a pokoje są źle wentylowane” – wyliczał na konferencji dyrektor Hendriks.

 

Szef misji poinformował, że poproszono o interwencję holenderskiego ambasadora w Japonii.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie