Tokio 2020: Isabelle Werth z siódmym złotym medalem olimpijskim w karierze

Inne
Tokio 2020: Isabelle Werth z siódmym złotym medalem olimpijskim w karierze
fot. PAP
52-letnia Isabelle Werth zdobyła swój siódmy złoty medal olimpijski

Złożona z trzech amazonek drużyna Niemiec zwyciężyła w konkursie ujeżdżenia w igrzyskach w Tokio, a 52-letnia Isabelle Werth zdobyła swój siódmy złoty medal olimpijski, co jest absolutnym rekordem w historii jeździectwa.

Werth, Jessica von Bredow i Dorothee Schneider wyprzedziły ekipy USA i Wielkiej Brytanii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Oksana Chusovitina dostała owacje na stojąco od rywalek i trenerów na zakończenie jej rywalizacji w Tokio

 

Reprezentacja Niemiec po raz czternasty triumfowała w tej konkurencji, która jest w programie olimpijskim od 1928 roku. W poprzednich igrzyskach w Rio de Janeiro najlepsi byli jednak Brytyjczycy.

 

Dla Werth to już siódme igrzyska. Od swojego debiutu w Barcelonie w 1992 roku wywalczyła łącznie 11 medali, w tym siedem złotych i cztery srebrne, a może powiększyć ten dorobek w środę w konkursie indywidualnym. Jeśli zwycięży, wyrówna rekord ośmiu złotych krążków olimpijskich dla Niemiec, należący do kajakarki Birgit Fischer.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie