Tokio 2020: Klaudia Zwolińska z awansem do finału w kajakarstwie górskim

Klaudia Zwolińska

Klaudia Zwolińska wystąpi w finale rywalizacji K1 w kajakarstwie górskim w igrzyskach olimpijskich w Tokio. W półfinale Polka zajęła dziesiątą lokatę, ostatnią dającą awans. Najlepiej, podobnie jak w niedzielnych eliminacjach, spisała się utytułowana Australijka Jessica Fox.

W półfinale wystąpiły 24 zawodniczki. 22-letnia Zwolińska (Start Nowy Sącz) straciła do Fox prawie sześć sekund (5,91).

Urodzona we Francji Australijka stanęła już w tej konkurencji na podium w dwóch poprzednich igrzyskach - zdobyła srebro w Londynie (2012) oraz brąz w Rio de Janeiro (2016). Jest też wielokrotną mistrzynią świata.

Finał odbędzie się również we wtorek - początek o godz. 9.15 czasu polskiego.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.