Tokio 2020: Agata Ozdoba-Błach przegrała w ćwierćfinale judo i powalczy w repesażu

Agata Ozdoba-Błach (z prawej)

Agata Ozdoba-Błach przegrała z Włoszką Marią Centracchio w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju judo w kategorii 63 kg. Polka wciąż ma w Tokio szansę na medal. W repesażu po godz. 10 powalczy z Wenezuelką Anriquelis Barrios i jeśli wygra, stanie do pojedynku o brąz.

W ćwierćfinałowej walce ani 33-letnia zawodniczka AZS AWF Wrocław, ani niżej notowana siedem lat młodsza Włoszka nie przeprowadziły żadnej akcji technicznej. Polka otrzymała jednak trzy kary shido za pasywność, a Centrachio dwie i to one zdecydowały, że sędziowie przyznali jej zwycięstwo.

W inauguracyjnym pojedynku Ozdoba-Błach - debiutująca w igrzyskach piąta zawodniczka tegorocznych mistrzostw Europy, która w maju jako pierwsza Polka triumfowała w zawodach rangi Grand Slam w Kazaniu - w niespełna półtorej minuty także przez ippon pokonała Estefanię Garcię z Ekwadoru.

W 1/8 finału brązowa medalistka mistrzostw świata z 2017 roku wygrała także przez ippon z faworyzowaną Japonką Miku Tashiro. Po niespełna dwóch minutach pojedynku zaskoczyła reprezentantkę gospodarzy, otrzymała jeden punkt za akcję techniczną, ale po wideoweryfikacji sędziowie uznali, że zasługiwała ona na ippon i orzekli zwycięstwo Polki.

Młodsza od Polki o sześć lat Tashiro to czterokrotna medalistka mistrzostw świata i piąta zawodniczka tej kategorii poprzednich igrzysk w Rio de Janeiro.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.