Tokio 2020: Polscy lekkoatleci szykują się do występu na igrzyskach

Inne
Tokio 2020: Polscy lekkoatleci szykują się do występu na igrzyskach
fot. Materiały prasowe

Za kilka dni stawią się już w komplecie w wiosce olimpijskiej, by walczyć o medale tokijskich igrzysk, ale na razie w większości trenują jeszcze kilkaset kilometrów od japońskiej stolicy. Polscy lekkoatleci stanowią największą grupę polskich reprezentantów na igrzyska, a pierwsza część ekipy w poniedziałek wyruszyła w drogę do Tokio.

Ekipie trenującej w ośrodku Zao Botaira humory dopisują. - Pierwszy raz jestem w Japonii i wrażenia mam bardzo dobre. Nie mogłem się już doczekać przyjazdu. Jest zupełnie inne jedzenie, niż to, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, a kultura japońska jest fascynująca - mówi Konrad Bukowiecki. Kulomiot InPost Team, który w tym sezonie walczył z licznymi urazami, liczy, że w Tokio będzie w stanie pchać kulę na miarę swoich możliwości.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kto znalazł się w reprezentacji Polski na IO w Tokio?


- Przyjechałem po to, żeby dać z siebie wszystko. Zobaczymy, na ile to wystarczy, ale najważniejsze dla mnie jest to, żebym wychodząc ze stadionu wiedział, iż dałem z siebie wszystko, co mogłem - dodaje Bukowiecki.


Wiadomo, że głównym celem przyjazdu do japońskiego ośrodka była odpowiednia aklimatyzacja przed najważniejszym startem w ostatnich pięciu latach. Zawodnicy nie tylko korzystają ze stadionu, który jest do ich wyłącznej dyspozycji, ale także ze świetnych tras biegowych w pobliskim lesie. Każdy z lekkoatletów został wyposażony jednak w specjalne dzwonki odstraszające niedźwiedzie, których sporo żyje w tamtej okolicy.

 

- Za kilka dni będziemy już w wiosce olimpijskiej i wtedy tak naprawdę wszystko się zacznie. Teraz mamy już naprawdę ostatnie szlify, a głównie chodzi o to, by się odpowiednio zapoznać z klimatem - mówi Bukowiecki.


Wojciech Nowicki, jeden z pewniaków do medalu na stadionie lekkoatletycznym, jest zachwycony Japonią. - Dla mnie to jest wszystko nowe. Bardzo mi się podoba japońska kultura, ich budynki i cudowna przyroda. Jesteśmy w górach, a ja uwielbiam góry, więc mam jak najbardziej pozytywne wrażenia - mówi młociarz InPost Team.


Nowicki jest świadomy celu, po który przyjechał do Japonii. - Czekam na swój start, świetnie się czuję i jestem dobrze przygotowany, więc mam nadzieję, że wypadnę z jak najlepszej strony i uzyskam bardzo dobry rezultat - mówi.

 

Według prognozy amerykańskiej agencji prasowej Associated Press, polscy lekkoatleci powinni zdobyć siedem medali. Eksperci oceniający szanse sportowców dla renomowanej amerykańskiej agencji "przyznali" złoto Pawłowi Fajdkowi, srebra Wojciechowi Nowickiemu i Anicie Włodarczyk oraz brąz Malwinie Kopron w rzucie młotem. Według nich na stadionie lekkoatletycznym srebrne medale powinni wywalczyć też oszczepnicy Maria Andrejczyk i Marcin Krukowski, a brąz żeńska sztafeta 4x400 m.


- Mam nadzieję, że nic nieprzewidywanego mnie nie spotka, że nie dopadnie mnie jet lag i że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Do tej pory myślałem, że Japonia to betonowy las, a teraz okazało się, że to też piękna przyroda - mówi typowany do srebrnego medalu Marcin Krukowski. Oszczepnik InPost Team legitymuje się w tym roku drugim wynikiem na świecie.


Zmagania lekkoatletów podczas 32. Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 rozpoczną się 30 lipca i zakończą 8 sierpnia, czyli w ostatni dzień imprezy.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie