Tokio 2020: Rosyjskie gimnastyczki najlepsze w wieloboju drużynowym

Inne
Tokio 2020: Rosyjskie gimnastyczki najlepsze w wieloboju drużynowym
fot. PAP
Rosyjskie gimnastyczki ze złotym medalem w wieloboju drużynowym

Gimnastyczki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zdobyły złoty medal igrzysk w Tokio w wieloboju drużynowym, idąc w ślady swoich kolegów z reprezentacji. Srebro wywalczyły Amerykanki, osłabione w finale brakiem swojej gwiazdy Simone Biles. Brąz dla Brytyjek.

24-letnia Biles, czterokrotna mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, przyjechała do Tokio po sześć kolejnych złotych medali. Marzenia prysły we wtorek, gdy Amerykanki, niepokonane na dużych zawodach w wieloboju drużynowym od 2011 roku, musiały się zadowolić srebrnym medalem. Na niespodziankę zanosiło się już w niedzielę, gdy zawodniczki USA ustąpiły Rosjankom w kwalifikacjach, a Biles uzyskała noty niższe niż te, do których wszystkich przyzwyczaiła.

 

ZOBACZ TAKŻE: Oksana Chusovitina dostała owacje na stojąco od rywalek i trenerów na zakończenie jej rywalizacji w Tokio

 

We wtorek Biles zrezygnowała z rywalizacji po nieudanym skoku, za który dostała niską ocenę 13,766 pkt. Opuściła nawet na chwilę arenę olimpijską, po czym wróciła, wdając się w długie rozmowy z trenerami. Amerykańska federacja poinformowała w komunikacie, że jej gwiazda wycofała się "z powodów medycznych".

 

Nie wiadomo, czy Biles wystartuje w kolejnych konkurencjach. Mimo wycofania się z zawodów Amerykanka otrzymała srebrny medal, który dołożyła do swojej kolekcji pięciu krążków z Rio - czterech złotych i jednego brązowego.

 

Dzień wcześniej w wieloboju mężczyzn triumfowali Rosjanie, startujący pod neutralną flagą. Nazwa RKO zamiast Rosji jest efektem kar nałożonych na ten kraj za systematyczne naruszanie przepisów antydopingowych. Na podium zwycięzcy, zamiast hymnu narodowego, mają usłyszeć fragment koncertu fortepianowego b-moll nr 1 Piotra Czajkowskiego.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie