Tokio 2020. Siatkówka kobiet: Brazylia - Dominikana. Relacja i wynik na żywo

Przed nami kolejne emocje w ramach rywalizacji siatkarek na igrzyskach w Tokio. W jednym z wtorkowych meczów reprezentacja Brazylii zmierzy się z Dominikaną. Czy ekipa Canarinhos pozwoli rywalkom na nawiązanie walki? Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Brazylijki na inaugurację zmagań w Japonii wygrały zgodnie z planem z Koreą Południową 3:0. Na uwagę zasługuje zwłaszcza rezultat pierwszego seta, którego zawodniczki z Kraju Kawy wygrały... 25:10. O wiele bardziej wyrównana była druga partia. W niej Azjatki były blisko sprawienia dużego kalibru niespodzianki, ale ostatecznie przegrały do 22. W trzeciej odsłonie znowu dało się zauważyć dominację Brazylijek, chociaż nie tak olbrzymiej jak w pierwszym secie. W efekcie triumf 25:19 i 3:0 w całym spotkaniu.

Dominikanki rywalizowały z Serbkami i było jasne, że samo nawiązanie walki będzie już sukcesem tego zespołu. Drużyna z Bałkanów był wyraźnie lepsza i wygrała w dwóch pierwszych setach odpowiednio 25:18 oraz 25:12. W trzeciej partii było najciekawiej. Siatkarki z Dominikany "dobiły" do bariery 20 punktów, ale i tak musiały pogodzić się z porażką.

W starciu z Brazylią scenariusz może wyglądać identycznie. Wydaje się, że sukcesem Dominikanek będzie podjęcie samej rywalizacji. Stwierdzenie, że przekroczenie w którymś z setów granicy 20 "oczek" będzie wyczynem tego zespołu - nie jest stwierdzeniem na wyrost.

Obie reprezentacje ostatni raz zagrały ze sobą 26 maja tego roku w ramach Ligi Narodów. Wówczas Brazylia wygrała 3:0 (25:20, 25:13, 25:17).

Relacja i wynik na żywo meczu Brazylia - Dominikana od godz. 12:40 na Polsatsport.pl.