Tokio 2020. Siatkówka kobiet: Japonia - Serbia. Relacja i wynik na żywo

Inne

W grupie A dojdzie do spotkania dwóch niepokonanych reprezentacji po pierwszej kolejce. Naprzeciwko siebie staną reprezentacje Japonii i Serbii. Drużyna gospodarzy łatwo zwyciężyła zespół Kenii 3:0. Takim samym wynikiem zakończył się mecz podopiecznych Zorana Terzica Dominikany. Relacja i wynik na żywo meczu Japonia - Kenia od godz. 7:20 na Polsatsport.pl.

Serbki na tegorocznych igrzyskach olimpijskich będą broniły srebrnego medalu z poprzedniej imprezy, która odbyła się w Rio de Janeiro (2016 r.). Mistrzynie świata 2018 i mistrzynie Europy 2019 – są jednymi z faworytek turnieju w Tokio 2020.

 

Zobacz także: 3:0 z Włochami! Pierwsze zwycięstwo polskich siatkarzy na igrzyskach Tokio 2020

 

Podopieczne Kumi Nakady mają za sobą świetny występ w rozgrywkach w ramach Ligi Narodów, gdzie zajęły trzecie miejsce, ustępując tylko reprezentacjom USA i Brazylii. Reprezentacja Japonii podczas igrzysk olimpijskich sześciokrotnie stawała na podium, dwukrotnie zdobywając medal złoty (1964 r. i 1976 r.), srebrny (1968 r. i 1972 r.) oraz brązowy (1984 r. i 2012 r.).

 

Ostatnie spotkanie obu drużyn miało miejsce w ramach wspomnianego wcześniej turnieju przed igrzyskami. Tam Japonki wygrały z Serbkami w trzech setach.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Japonia - Serbia od godz. 7:20 na Polsatsport.pl.

R.S, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie