Daiki Hashimoto: Nie ma słów, bym wyraził swoje uczucia w tym najlepszym momencie mojej kariery

Inne
Daiki Hashimoto: Nie ma słów, bym wyraził swoje uczucia w tym najlepszym momencie mojej kariery
fot. PAP
Daiki Hashimotozdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w gimnastycznym wieloboju

19-letni Japończyk Daiki Hashimoto, który zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w gimnastycznym wieloboju, przyznał, że nie wyobrażał sobie śledząc jako dzieciak olimpijskie występy słynnego rodaka Kohei Uchimury, że stanie na tym samym stopniu podium, co mistrz.

Wcześniej Hashimoto, debiutant na igrzyskach, zdobył srebro w wielobojowej rywalizacji drużynowej. Japończyk, który 7 sierpnia skończy 20 lat, jest najmłodszym mistrzem olimpijskim w gimnastyce.

 

ZOBACZ TAKŻE: 13-letnia Momiji Nishiya olimpijskie złoto będzie świętować japońskim barbecue

 

- Nie ma słów, bym wyraził swoje uczucia w tym najlepszym momencie mojej kariery. To złoto ma dla mnie takie samo znaczenie jak srebro (w drużynie), czuję wagę obydwu dokonań. Nie sądziłem, że oglądając występy Uchimury w telewizji znajdą się pięć lat później w tym miejscu - powiedział młody gimnastyk.

 

Uchimura to ikona japońskiej gimnastyki od ponad dekady. 32-letni gimnastyk ma w dorobku trzy złota olimpijskie, gdyż w Rio de Janeiro był najlepszy nie tylko indywidualnie, ale także w wieloboju drużynowym. Ze względu na kłopoty zdrowotne w Tokio startował tylko w rywalizacji na drążku, ale nie zdołał zakwalifikować się do finału tej konkurencji.

 

Hashimoto jest daleki od porównywania się do mistrza.

 

- Czy jestem następcą Uchimury? Nie czuję tej presji. Musimy rozwijać to, co zostawił nam mistrz, by japońska gimnastyka zrobiła kolejny krok naprzód. Na końcu zawodów walczyłem z samym sobą. Jestem zadowolony z tego, jak wykonałem ostatnie ćwiczenia i cieszę się, że udało się wywalczyć złoto. Moim kolejnym celem są igrzyska w Paryżu - dodał nastolatek.

 

Japończyk wyprzedził Chińczyka Xiao Ruotenga i przedstawiciela Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, mistrza świata Nikitę Nagornego. Ten drugi wspierał Hashimoto, gdy sam zakończył rywalizację:

 

- Dajesz, zrobisz to - zachęcał filigranowego Japończyka (164 cm wzrostu) przed ostatnim występem. 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie