Ligue 1: Vladimir Petković został trenerem Girondins Bordeaux

Piłka nożna
Ligue 1: Vladimir Petković został trenerem Girondins Bordeaux
fot. Cyfrasport
Trener Vladimir Petković jako selekcjoner reprezentacji Szwajcarii.

Trener Vladimir Petković, który w tym roku doprowadził reprezentację Szwajcarii do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw Europy, zakończył pracę z tą drużyną narodową i podpisał trzyletni kontrakt z występującym we francuskiej ekstraklasie Bordeaux.

- Po siedmiu latach u steru drużyny narodowej Vladimir Petković poprosił Szwajcarską Federację Piłkarską (ASF) o rozwiązanie obecnego kontraktu w celu podjęcia nowego wyzwania we francuskim futbolu. ASF wyraziła zgodę i osiągnęła porozumienie z selekcjonerem i jego nowym pracodawcą Girondins Bordeaux - napisano w komunikacie ASF.

 

ZOBACZ TAKŻE: W Polsce był obiektem drwin, potem tułał się po klubach. Jak Daniel Sikorski stał się snajperem z prawdziwego zdarzenia?

 

Jak dodano, szczegóły tych ustaleń nie zostaną podane do publicznej wiadomości. - Przykro nam, że Vladimir Petković nas opuszcza, ale jesteśmy mu bardzo wdzięczni za niezwykle udane i pełne sukcesów siedem lat, które podarował nam jako trener - powiedział prezes ASF Dominique Blanc, cytowany w komunikacie.

 

 

Pod wodzą 57-letniego szkoleniowca, urodzonego w Sarajewie i posiadającego obywatelstwo szwajcarskie, bośniackie i chorwackie, tego lata Szwajcaria wyeliminowała mistrza świata Francję w 1/8 finału mistrzostw Europy. W kolejnej rundzie przegrała w rzutach karnych z Hiszpanią.

 

W ubiegłym sezonie Ligue 1 zespół z Bordeaux zajął 12. miejsce w tabeli.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie