Tokio 2020: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar na prowadzeniu po pierwszym dniu

Inne
Tokio 2020: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar na prowadzeniu po pierwszym dniu
fot. PAP
Polki jak na razie są bezkonkurencyjne

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wygrały dwa pierwsze wyścigi żeglarskiej klasy 470 i prowadzą w olimpijskiej rywalizacji w Enoshimie. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński są na 13. miejscu w klasie 49er, a Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda - na 10. w 49erFX.

Skrzypulec i Ogar były bezkonkurencyjne na otwarcie rywalizacji w swojej klasie. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmują Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz, które uplasowały się na trzeciej i drugiej pozycji. Trzecie są Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre - czwarta i trzecia lokata.

 

Zobacz także: Szczęście przyniosły nam skarpetki z lwami z mistrzostw świata z 2018 roku

 

Mills oraz Lecointre to, odpowiednio, złota i brązowa medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku, jednak obie płynęły wówczas z innymi partnerkami.

 

Kolejne dwa wyścigi tej klasy odbędą się w czwartek.

 

Przybytek i Kołodziński uplasowali się w środę kolejno na siódmym, 15. i 18. miejscu. W klasyfikacji generalnej spadli z dziewiątej na 13. pozycję. Po czterech wyścigach prowadzi para z Wielkiej Brytanii: Dylan Fletcher i Stuart Bithell.

 

Z kolei Melzacka i Łoboda były w środę na ósmej, piątej i siódmej pozycji, co dało im awans z 15. na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej po sześciu wyścigach. Na prowadzeniu są Brytyjki Charlotte Dobson i Saskia Tidey.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie