Danił Miedwiediew: Dokończę mecz, ale co będzie, jeśli umrę?

Daniił Miedwiediew

Daniił Miedwiediew miał problemy z oddychaniem w trakcie meczu z Włochem Fabio Fogninim w 1/8 finału turnieju olimpijskiego tenisistów w Tokio. Jego stanem zdrowia zaniepokoił się sędzia. "Dokończę mecz, ale co będzie, jeśli umrę? Czy federacja weźmie odpowiedzialność?" - dywagował Rosjanin.

Wysoka temperatura, duża wilgotność powietrza sprawiają, że tenisiści narzekają na warunki, w jakich rywalizują o olimpijskie laury. W środę z powodu wyczerpania po pierwszym secie zrezygnowała z dalszej gry Hiszpanka Paula Badosa, która w drugiej rundzie wyeliminowała Igę Świątek.

Problemy z oddychaniem miał też Miedwiediew. Rosyjski wicelider światowego ostatecznie pokonał trudności i wygrał z Fogninim 6:2, 3:6, 6:2, ale wcześniej pozwolił sobie na złośliwości w rozmowie z arbitrem.

Sędzia, zaniepokojony stanem zdrowia Rosjanina, podczas jednej z przerw w grze zapytał go, czy wszystko jest w porządku i czy jest w stanie kontynuować grę.

"Wszystko w porządku. Mogę dokończyć mecz, ale mogę też umrzeć. A jeśli umrę, czy federacja (ITF) weźmie odpowiedzialność?" - odpowiedział rosyjski tenisista.

Zawody olimpijskie odbywają się pod szyldem ITF, w przeciwieństwie do cyklicznych imprez ATP czy WTA. Tenisiści i tenisistki zwracali uwagę, że nieraz upał na kortach jest trudny do wytrzymania, apelowali o przekładanie meczów na późniejszą porę, ale udało się to jedynie w nielicznych przypadkach.

Z Polaków w tenisowej rywalizacji pozostał tylko mikst Iga Świątek - Łukasz Kubot, którzy w środę awansowali do ćwierćfinału. W czwartek ich kolejnymi przeciwnikami będą Rosjanie Jelena Wiesnina i Asłan Karacew

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.