Tokio 2020: Dyrektor niemieckiej drużyny przeprosił za rasistowski komentarz

Inne
Tokio 2020: Dyrektor niemieckiej drużyny przeprosił za rasistowski komentarz
fot. PAP
Nikias Arndt w trakcie jazdy indywidualnej na czas na IO w Tokio.

Dyrektor sportowy niemieckiej drużyny kolarskiej Patrick Moster przeprosił publicznie za rasistowskie słowa użyte, by zdopingować Nikiasa Arndta do walki na olimpijskiej trasie w Tokio podczas środowej jazdy indywidualnej na czas.

Niemiecki Komitet Olimpijski potępił takie zachowanie, podobnie jak szef kolarskiego związku Rudolph Scharping, który zapowiedział agencji SID, że Mostera czeka poważna rozmowa po igrzyskach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy startują Polacy na IO w Tokio?

 

Moster chcą zachęcić Arndta do większego wysiłku użył rasistowskiego porównania informując, że wyprzedzili go Erytrejczyk Amanuel Ghebreigzabhiera i Algierczyk Azzedine Lagab. Cała sytuacja została pokazana "na żywo" w transmisji telewizyjnej.

 

- Naprawdę przepraszam, przynajmniej to mogę zrobić (…). To nie powinno mieć miejsca - powiedział Moster agencji SID.

 

Specyficzny doping nie pomógł, bo Niemiec zajął 19. lokatę.

 

"Dystansuję się od takich słów, są niedopuszczalne" - napisał na Twitterze 29-letni Arndt.

 

 

- Nasza drużyna narodowa ucieleśnia wartości olimpizmu, szacunku, fair play i tolerancji - przypomniał prezes Niemieckiego Komitetu Olimpijskiego Alfons Hoermann.

 

Wyścig wygrał Słoweniec Primoz Roglic zwycięzca dwóch edycji Vuelta a Espana i wicemistrz świata w tej konkurencji z 2017 roku. Wyprzedził Holendra Toma Dumoulina i Australijczyka Rohana Dennisa. Maciej Bodnar uplasował się na 18. pozycji.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie