Tokio 2020: Niemka najlepsza w indywidualnym konkursie ujeżdżenia

Inne
Tokio 2020: Niemka najlepsza w indywidualnym konkursie ujeżdżenia
fot. PAP
Jessica von Bredow-Werndl

Niemka Jessica von Bredow-Werndl, jadąca na koniu TSF Dalera, zwyciężyła w indywidualnym konkursie ujeżdżenia w igrzyskach olimpijskich w Tokio. To jej drugi złoty medal, dzień wcześniej triumfowała także w konkursie drużynowym.

Srebrny krążek wywalczyła jej rodaczka Isabell Werth, a trzecie miejsce przypadło Brytyjce Charlotte Dujardin, złotej medalistce z Rio de Janeiro (2016).

 

Zobacz także: Amerykańska gimnastyczka Simone Biles nie weźmie udziału w czwartkowym wieloboju

 

35-letnia von Bredow-Werndl przez kilka ostatnich lat była prowadzona przez Werth, która w Tokio także sięgnęła po dwa medale (w drużynie i indywidualnie).

 

52-letnia Werth, która debiutowała w igrzyskach w 1992 roku w Barcelonie ma już w dorobku olimpijskim dwanaście medali olimpijskich - siedem złotych i pięć srebrnych. Nie kryje, że pomimo przekroczenia "pięćdziesiątki" nie myśli o zakończeniu kariery, planuje za trzy lata start w Paryżu.

 

Złota medalistka wykonała w Tokio "koński balet" na klaczy Dalera do ścieżki dźwiękowej z filmu "La La Land".

 

"W pewnym momencie czułam się, jakbym tańczyła w ogniu, na ostrzu noża. Zastanawiałam się, jak daleko mogę się posunąć, ile mogę zaryzykować? Ale wszystko się udało, jestem szczęśliwa” – powiedziała von Bredow-Werndl.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie