Tokio 2020: Piotr Myszka awansował na czwarte miejsce w żeglarskiej klasie RS:X

Inne
Tokio 2020: Piotr Myszka awansował na czwarte miejsce w żeglarskiej klasie RS:X
fot. PAP
Piotr Myszka na czwartym miejscu po trzecim dniu rywalizacji

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) awansował z szóstego na czwarte miejsce po trzecim dniu olimpijskiej rywalizacji. W tej samej żeglarskiej klasie RS:X w igrzyskach w Tokio na ósmej pozycji plasuje się Zofia Noceti-Klepacka (Legia Warszawa).

W środowych wyścigach Myszka plasował się na piątej, drugiej i ponownie piątej pozycji. W klasyfikacji generalnej (po dziewięciu wyścigach) jest czwarty (41 pkt), a przed nim są: Holender Kiran Badloe - 26, Włoch Mattia Camboni - 34 i Francuz Thomas Goyard - 39.

 

Zobacz także: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na dziewiątej pozycji w wyścigu żeglarskiej klasie 49er

 

Z kolei Noceti-Klepacka zajmowała siódmą, ósmą i drugą lokatę, a po dziewięciu wyścigach regat jest sklasyfikowana na ósmym miejscu - 61 pkt. Prowadzi Brytyjka Emma Wilson - 22, przed Chinką Lu Yunxiu - 23 i Francuzką Charline Picon - 25.

 

Myszka jest czwartym deskarzem poprzednich igrzysk w Rio de Janiero, a Noceti-Klepacka zdobyła brązowy medal olimpijski w Londynie.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie