Tokio 2020: Primoz Roglic najlepszy w jeździe indywidualnej na czas. Maciej Bodnar w drugiej dziesiątce

Inne
Tokio 2020: Primoz Roglic najlepszy w jeździe indywidualnej na czas. Maciej Bodnar w drugiej dziesiątce
fot. PAP
Primoz Roglic wygrał jazdę indywidualną na czas

Słoweniec Primoz Roglic zdobył w Tokio złoty medal olimpijskiej rywalizacji kolarzy w jeździe indywidualnej na czas. Jedyny Polak w stawce Maciej Bodnar uplasował się na 18. pozycji.

Roglic, zwycięzca dwóch edycji Vuelta a Espana i wicemistrz świata w tej konkurencji z 2017 roku, uzyskał na torze Fuji na trasie długości trasa 44,2 km zdecydowaną, ponadminutową przewagę nad najlepszym z rywali. Walka o pozostałe miejsca na podium była znacznie bardziej wyrównana.

 

Zobacz także: Amerykańska gimnastyczka Simone Biles nie weźmie udziału w czwartkowym wieloboju

 

Srebrny medal zdobył Holender Tom Dumoulin, a brązowy - Australijczyk Rohan Dennis. Różnica czasów Dumoulina i piątego Włocha Filippo Ganny wyniosła niecałe cztery i pół sekundy. Czwarty był Szwajcar Stefan Kueng.

 

Bodnar stracił do zwycięzcy blisko cztery minuty.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie