Tokio 2020. Siatkówka: Japonia - Włochy. Relacja i wynik na żywo

W meczu 3. kolejki grupy A rozgrywanej w ramach igrzysk olimpijskich w Tokio, reprezentacja gospodarzy zmierzy się z Włochami. Relacja na żywo z meczu Japonia - Włochy na Polsatsport.pl.

Turniej otworzył mecz polskiej grupy A, w którym Włosi zmierzyli się z Kanadą. Zdecydowanym faworytem tej konfrontacji była reprezentacja Italii, tymczasem spotkanie rozpoczęło się sensacyjnie. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego przegrali pierwszą partię na przewagi – 26:28, w drugiej byli wyraźnie gorsi od rywali (18:25) i przegrywali 0:2.

Włosi zdołali się jednak otrząsnąć i w kolejnych setach (25:21, 25:18) wyrównali stan meczu. Triumfowali też w tie-breaku, którego wynik na 15:11 ustalił Alessandro Michieletto. Zaledwie 19-letni przyjmujący, najmłodszy siatkarz igrzysk w Tokio był bohaterem włoskiej ekipy. Wywalczył 24 punkty (18 atak + 3 blok + 3 zagrywka).

W drugim meczu zespół z Półwyspu Apenińskiego nie miał już jednak nic do powiedzenia. Polska wygrała 3:0, a wyrównana walka trwała tak naprawdę tylko w drugim secie, który ostatecznie wygrali Biało-Czerwoni 26:24.

Z kolei Japończycy pewnie pokonali teoretycznie najsłabszą ekipę turnieju – Wenezuelę 3:0. Najbardziej wyrównana była pierwsza odsłona, w której rywale dotrzymywali gospodarzom kroku do stanu 16:16. Później ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni miała już wyraźną przewagę. Najwięcej punktów wywalczył Yuki Ishikawa (15).

Natomiast w spotkaniu drugiej kolejki Japonia okazała się lepsza od Kanady. Gospodarze wygrali 3:1 i dzięki temu są liderem "polskiej" grupy A.

Relacja na żywo z meczu Japonia - Włochy na Polsatsport.pl. Początek od godziny 12:40.