Tokio 2020. Triathlon: Flora Duffy rozsławia wyspiarskie Bermudy

Inne
Tokio 2020. Triathlon: Flora Duffy rozsławia wyspiarskie Bermudy
fot. PAP/EPA
Mistrzyni olimpijska w triathlonie Flora Duffy rozsławia małe Bermudy leżące na Oceanie Atlantyckim.

Mistrzyni olimpijska w triathlonie Flora Duffy rozsławia małe Bermudy leżące na Oceanie Atlantyckim. Według Gracenote Sports wyspy przeszły dzięki niej do historii sportu jako kraj mający najmniejszą populacją na świecie i mogący poszczycić się złotym medalem igrzysk.

Bermudy, terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii, zamieszkuje 64 tysiące osób, a powierzchnia około 100 nizinnych wysp wynosi 53,2 kmkwadratowych. Dla porównania obszar największej dzielnicy Warszawy - Wawra to 79,7 km kw.

 

- To niesamowite uczucie (być mistrzynią). Sprawia, że wszystkie urazy, ciężkie chwile i łzy mają teraz swoją wartość - powiedziała Duffy agencji Kyodo.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dramat polskich koszykarzy na IO w Tokio

 

Igrzyska w Tokio to czwarty start olimpijski 33-letniej zawodniczki. Poprzednio najlepszym jej osiągnięciem było ósme miejsce w Rio de Janeiro. - Jestem podekscytowana faktem, że spełniłam swoje marzenia sportowe, ale i te większe - o zdobyciu pierwszego złotego medalu w historii kraju. Mam nadzieję, że Bermudy szaleją. To naprawdę fajny moment. Jestem dumna, że dane mi było zdobyć mistrzostwo olimpijskie dla kraju, że jestem pierwszą kobietą na Bermudach, która to uczyniła. Mam nadzieję, że moja historia zainspiruje rodaków: wszystko jest możliwe - dodała dla BBC Duffy, która jako nastolatka nie przyjęła propozycji reprezentowania Wielkiej Brytanii.

 

Triathlonistka jest drugą medalistką olimpijską z Bermudów - pierwszy krążek wywalczył w 1976 roku w Montrealu bokser Clarence Hill w wadze ciężkiej.

 

Duffy, mistrzyni świata z 2016 i 2017 r., wyprzedziła w rywalizacji w Odaiba Marine Park Brytyjkę Georgię Taylor-Brown i Amerykankę Katie Zaferes, triumfatorkę MŚ w 2019 r. Zawodniczki miały do przepłynięcia 1,5 km, musiały przejechać na rowerze 40 km oraz przebiec 10 km.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie