Tokio 2020. Wioślarstwo: Polska męska czwórka podwójna na czwartym miejscu

Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Fabian Barański zajęli czwarte miejsce w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Triumfowali Holendrzy przed Wielką Brytanią i Australią.

Polacy przez długi czas utrzymywali się na trzeciej pozycji, ale na finiszu minimalnie lepsi okazali się Australijczycy. Biało-Czerwoni brązowy medal przegrali zaledwie o 0,3 sekundy.

Męska czwórka podwójna tym samym powtórzyła wynik z 2016 roku, kiedy to w Rio de Janeiro także zajęła czwartą lokatę.

Wyniki wioślarskiej czwórki podwójnej mężczyzn:

1. Holandia      5.32,03
(Dirk Uittenbogaard, Abe Wiersma, Tone Wieten, Koen Metsemakers)
 2. W. Brytania   5.33,75
(Harry Leask, Angus Groom, Thomas Barras, Jack Beaumont)
 3. Australia     5.33,97
(Jack Cleary, Caleb Antill, Cameron Girdlestone, Luke Letcher)
 4. Polska        5.34,27
(Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik, Fabian Barański)
 5. Włochy        5.37,29
 6. Estonia       5.38,58

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.