2 października jubileuszowa gala "Rocky Boxing Night" w Kościerzynie

Sporty walki
2 października jubileuszowa gala "Rocky Boxing Night" w Kościerzynie
fot. materiały prasowe

Za niewiele ponad dwa miesiące, tj. 2 października odbędzie się jubileuszowa 10. w historii gala "Rocky Boxing Night" w Kościerzynie. - Praktycznie cała karta walk jest skompletowana – mówi Krystian Każyszka, Prezes Zarządu Rocky Boxing Promotion. Na Kaszubach wystąpią m.in. finalista Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej Kacper Meyna (5-1, 2 KO), Adrian Szczypior (7-0), Kewin Gruchała (7-0) oraz Wicemistrz Europy w boksie zawodowym i Olimpijczyk z Rio de Janeiro Igor Jakubowski (3-1, 2 KO).

- Już dziś serdecznie zapraszam do Hali Widowiskowo-Sportowej w Kościerzynie, gdzie 2 października odbędzie się nasza jubileuszowa 10. gala pięściarska. Cieszę się, że wracamy do miasta, w którym zaczynaliśmy coraz ciekawiej rozwijającą się przygodę z profesjonalnym boksem. Tutaj od ponad 3 lat budujemy markę Rocky Boxing Night i Rocky Boxing Promotion, promujemy Kościerzynę, gminę i powiat oraz całe Kaszuby, a przede wszystkim sportowców związanych z naszym regionem. A wszystko wspólnie z naszymi partnerami, sponsorami i Telewizją Polsat - powiedział Krystian Każyszka.

Organizatorzy oficjalnie ogłosili 2 walki eventu, zapowiadając jednocześnie, że cała karta (fight card) będzie miłą niespodzianką dla kibiców boksu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mateusz Cielepała wygrał Turniej Wagi Ciężkiej. Zarobił 100 tysięcy złotych!


Niepokonany Jacek Chruślicki (6-0-1) na dystansie 8 rund spotka się z Kacprem Meyną, finalistą Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej. Pikanterii tej walki dodaje fakt, że przed 2 laty Jacek Chruślicki sensacyjnie znokautował Mistrza Polski wagi super ciężkiej Mateusza Cielepałę (3-1, 1 KO). A zaledwie dwa miesiące temu Mateusz Cielepała pokonał Kacpra Meynę w Stężycy na "Rocky Boxing Night: The Tournament w Stężycy". Pochodzący z Gołubia Meyna ma mnóstwo kibiców w Kościerzynie i będzie chciał zrehabilitować się za porażkę z Cielepałą, jednocześnie wymazując "zero" z rekordu Chruślickiego.

- Jestem zadowolony, że doprowadzimy do bardzo ciekawej walki wewnątrz naszej grupy w kategorii ciężkiej. Co ciekawe, to kibice wybiorą, który zawodnik wyjdzie z czerwonego narożnika – dodał organizator.

2 października wyłoniony zostanie drugi finalista Polskiego Turnieju Wagi Junior Ciężkiej. Na swojego rywala czeka Rafał Rzeźnik (2-0), który odniósł już dwa zwycięstwa w zawodach z udziałem 8 bokserów. Na ringu w Kościerzynie Igor Jakubowski, swego czasu świetnie spisujący się w półzawodowej lidze World Series of Boxing, zmierzy się w 6-rundowym pojedynku z Kajetanem Kalinowskim (1-0, 1 KO). Triumfator całego Turnieju otrzyma 50 tys. złotych i podpisze kontrakt z Rocky Boxing Promotion.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rocky Boxing Night: Efektowny debiut Angeliki Krysztoforskiej

Kościerzyna to miasto rozpoznawalne na pięściarskiej mapie Polski. Pierwsza gala odbyła się w tym mieście 4 maja 2018 roku pod szyldem "Auto Handel Olbia Friday Boxing Night", a współorganizatorami byli Krystian Każyszka i Marcin Piwek. Karierę kończył wtedy Marcin Rekowski, a wygrane zanotowali także m.in. Nikodem Jeżewski, Max Miszczenko i debiutujący Kewin Gruchała.

- Na długo wcześniej miałem w głowie plan organizacji gali, a po zdobyciu licencji promotorskiej w 2017 roku rozpocząłem przygotowania do debiutu. W międzyczasie pomagałem zawodnikom i pojechałem z Marcinem Rekowskim na walkę z Carlosem Takamem do Makau. Zobaczyłem wówczas czym tak naprawdę jest boks, że pięściarze ryzykują zdrowiem i życiem... Na jakiś czas przeszła mi ochota na organizowanie walk, ale po tym jak Marcin wrócił na ring i wygrał z Patrykiem Kowolem na gali Krystiana Cieśnika postanowiłem, że zrobię mu zakończenie kariery w jego rodzinnej Kościerzynie. Tak to się zaczęło, a że mówiłem o swoich ambitnych planach przy świadkach, to są osoby, które potwierdzą m.in. Jarek Repinski, że zawsze stawiam sobie wysoko poprzeczkę i dalej mam ambitne cele. A na ich zrealizowanie mam jeszcze chwile czasu - przyznał promotor, który 3 raz będzie organizował galę w Kościerzynie, a od samego początku pomaga mu m.in. Tomasz Turkowski.

- Dzięki niemu mogłem rozpocząć moja drogę promotorską na antenie TV Polsat, za co jestem bardzo wdzięczny Tomkowi - zaznaczył.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie