Iga Świątek odpowiedziała Justynie Kowalczyk-Tekieli: Bardzo dziękuję Mistrzyni

Inne
Iga Świątek odpowiedziała Justynie Kowalczyk-Tekieli: Bardzo dziękuję Mistrzyni
fot. PAP
Iga Świątek odpowiedziała na wpis Justyny Kowalczyk-Tekieli

Po porażce Igi Świątek na igrzyskach olimpijskich Justyna Kowalczyk-Tekieli wyraziła wsparcie dla młodej tenisistki w mediach społecznościowych. Teraz zawodniczka z Raszyna odpowiedziała na wpis mistrzyni olimpijskiej.

Świątek odpadła w drugiej turze tenisowych zmagań na igrzyskach olimpijskich. Polka nie dała rady wygrać pojedynku z Paulą Badosą. Chociaż to zawodniczka z Raszyna była faworytką tego starcia, to nie była w stanie pokonać znajdującej się w dobrej formie Hiszpanki.

 

Polska tenisistka bardzo emocjonalnie zareagowała na porażkę w Tokio. Przez dłuższą chwilę nie opuszczała kortu, a zalaną łzami twarz chowała przed kamerami.

 

ZOBACZ TAKŻE: W czołówce bez zmian, Iga Świątek nadal ósma

 

Oprócz kibiców w tej sytuacji wsparcie Świątek okazali także inni sportowcy. Do występu 20-latki na swoich mediach społecznościowych odniosła się legenda polskich biegów narciarskich - Justyna Kowalczyk-Tekieli.

 

"Te łzy przyniosą w przyszłości sporo radości, zobaczysz" - skomentowała mistrzyni olimpijska.

 

Tenisistka odpowiedziała na wpis Kowalczyk-Tekieli w typowy dla siebie kulturalny i miły sposób. 

 

"Bardzo dziękuję Mistrzyni. To bardzo wiele dla mnie znaczy. Żałuję, że przy okazji spotkania nie miałyśmy okazji porozmawiać o tym, jak specyficzne są igrzyska. Może następnym razem?" - odpisała. 

 

 

Spotkanie, o którym wspomina Świątek to prawdopodobnie Gala Mistrzów Sportu. Podczas ceremonii obie zawodniczki miały okazję się spotkać i wymienić kilka zdań. Udało im się również wykonać pamiątkowe zdjęcie.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie