Jakob Ingebrigtsen: Czuję się pewnie, rywale mnie szanują

Inne
Jakob Ingebrigtsen: Czuję się pewnie, rywale mnie szanują
fot. PAP
20-letni Norweg Jakob Ingebrigtsen w czerwcowym mityngu Diamentowej Ligi we Florencji w biegu na 5000 m pobił rekord Europy.

20-letni Norweg Jakob Ingebrigtsen, który w czerwcowym mityngu Diamentowej Ligi we Florencji w biegu na 5000 m pobił rekord Europy, nie ukrywa, że czuje się pewnie przed rozpoczęciem olimpijskiej rywalizacji w Tokio.

We Florencji osiągnął 12.48,45 poprawiając nie tylko rekord Europy, ale i uzyskując najlepszy tegoroczny wynik na świecie. - Nie powiedziałbym, że rywale się mnie boją, ale czuję, że mnie szanują. Wygrywanie i możliwość szybkiego ścigania się z dobrymi zawodnikami zawsze buduje pewność siebie i daje doświadczenie. Biegam od wielu lat na naprawdę wysokim poziomie, więc czuję się pewnie - powiedział 20-latek, jeden z klanu fenomenalnego lekkoatletycznego rodzeństwa (sześciu braci i siostra).

 

ZOBACZ TAKŻE: Porażka Igi Świątek i Łukasza Kubota w ćwierćfinale miksta

 

Dwaj starsi bracia Filip i Henrik startowali na igrzyskach w Rio de Janeiro (obydwaj) oraz w Londynie (Henrik). Zdaniem Jakoba na 5000 m liczyć się będą przede wszystkim Etiopczycy, co pokazał bieg na mistrzostwach świata w Dausze w 2019 r. oraz rywalizacja w tegorocznej edycji Diamentowej Ligi. We Florencji tuż za plecami młodego Norwega finiszował Hagos Gebrhiwet z Etiopii (12.49,02), czyli brązowy medalista na tym dystansie z igrzysk w Rio de Janeiro.

 

- W Doha Etiopczycy "poszli" naprawdę mocno od początku i utrzymywali równe tempo; sądzę, że zrobili tak z powodu mojego brata i mnie, bo bali się nas na finiszu biegu… - ocenił.

 

Podczas mistrzostw świata w Dausze najmłodszy z biegających braci zajął czwarte miejsce na 1500 m i był piąty na 5000 m. W Tokio 20-latek, halowy mistrz Europy na 1500 m z Torunia, stawia sobie za cel zdobycie medalu i to od razu złotego - o czym otwarcie mówił w wywiadach dla norweskiej pracy przed rozpoczęciem olimpijskiej rywalizacji.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie