Liga Konferencji: Śląsk Wrocław - Ararat. Relacja i wynik na żywo

Śląsk Wrocław jest blisko awansu do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji UEFA. W czwartkowy wieczór podopieczni Jacka Magiery zagrają rewanżowe starcie z armeńskim Araratem. W pierwszym starciu polski zespół wygrał 4:2. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

W wyjazdowym spotkaniu emocji i goli nie brakowało. Śląsk prowadził do przerwy 1:0, ale był to dopiero zwiastun dramaturgii, która nastąpiła w drugiej części. W niej gospodarze doprowadzili do wyrównania, aby po kilkudziesięciu sekundach znowu wyjmować piłkę z siatki. Śląsk poszedł za ciosem i podwyższył prowadzenie. Ormianie zdołali odpowiedzieć golem kontaktowym w końcowych minutach, ale ostatni cios należał do wrocławian, którzy w doliczonym czasie gry ustalili rezultat na 4:2 na ich korzyść.

To daje spory komfort ekipie Śląska, chociaż cały czas trzeba mieć na uwadze fakt, że od tego sezonu UEFA zniosła przepis o zasadzie goli strzelonych na wyjeździe. To sprawia przyjezdni nie muszą zdobyć co najmniej trzech bramek w rewanżu, aby myśleć o awansie. Miejmy jednak nadzieję, że wrocławianie nie dopuszczą do utraty żadnego gola i przypieczętują awans w dobrym stylu.

Piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska mają za sobą premierowy mecz w PKO BP Ekstraklasie. Ekipa Magiery zremisowała na własnym boisku z Wartą Poznań 2:2.

W przypadku awansu do trzeciej rundy eliminacji, kolejnym rywalem Śląska będzie zwycięzca dwumeczu Hapoel Beer Sheva - Arda. W pierwszym meczu drużyna z Izraela zwyciężyła Bułgarów 2:0.

Relacja i wynik na żywo meczu Śląsk Wrocław - Ararat od godz. 20:00 na Polsatsport.pl.