Liga Konferencji: Śląsk Wrocław zremisował z Araratem Erywań i awansował do 3. rundy eliminacji

Śląsk Wrocław zremisował z Araratem Erywań 3:3 w rewanżowym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Robert Pich. W kolejnej fazie kwalifikacji wrocławianie zmierzą się z Hapoelem Beer Szewa.

W pierwszym meczu, który rozegrany został w Armenii padło aż sześć bramek. Cztery z nich strzelili podopieczni Jacka Magiery i do rewanżu przystępowali z zasłużoną zaliczką. Mecz we Wrocławiu rozpoczął się dla gospodarzy świetnie. Już w 2. minucie wynik otworzył Robert Pich, który wykorzystał niepewną interwencję bramkarza gości. W dwumeczu był to już trzeci gol zawodnika ze Słowacji.

Z minuty na minutę gra Śląska wyglądała coraz gorzej. Ararat tworzył sobie sytuacje. Końcówka pierwszej połowy w wykonaniu zespołu z Dolnego Śląska była fatalna. W 40. minucie do bramki Michała Szromnika piłkę wpakował Mory Kone. Piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej dwie minuty później wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie.

Po przerwie Śląsk wyrównał, ale sędzia zauważył zagranie ręką jednego z podopiecznych trenera Magiery. W 58. minucie wrocławianie dopięli swego. Podanie Wojciecha Golli wykorzystał Szymon Lewkot. Gola na 3:2 strzelił niezawodny Pich. Gospodarzom nie udało się dowieźć prowadzenia do końca. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Yacouba Silue. Polski zespół wygrał 7:5 w dwumeczu i awansował do kolejnej fazy.

W 3. rundzie eliminacji Ligi Konferencji rywalem Śląska będzie Hapoel Beer Szewa. Pierwszy mecz odbędzie się 5 sierpnia we Wrocławiu. Tydzień później rewanż w Izraelu.

Śląsk Wrocław - Ararat Erywań 3:3 (1:2)
Bramki: Pich 2, 66, Lewkot 58 - Kone 40, 42, Silue 89

Śląsk: Michał Szromnik - Szymon Lewkot, Wojciech Golla, Mark Tamas - Patryk Janasik (87. Bartłomiej Pawłowski), Krzysztof Mączyński, Rafał Makowski, Robert Pich (90. Adrian Łyszczarz), Mateusz Praszelik (38. Waldemar Sobota), Victor Garcia - Erik Exposito (88. Fabian Piasecki)

Ararat: Wsiewołod Jermakow - Juan Bravo, Marko Prljević, Hrajr Mkojan, Zirajr Margarjan - Alik Arakeljan (63. Igor Stanojević), Dimitrije Pobulić (79. Isah Aliyu), Dawit Manojan (73. Gor Malakjan), Serges Deble (73. Yacouba Silue), Edgar Malakjan (63. Razmik Hakobjan) - Mory Kone