Tokio 2020: Aaron Wolf daje Japonii ósmy złoty medal w judo

Aaron Wolf zdobył złoty medal w kategorii +100 kg

Japończycy mają już osiem złotych medali w indywidualnym turnieju judo na igrzyskach w Tokio. W finale wagi 100 kg Aaron Wolf pokonał w dogrywce Cho Guhama z Korei Południowej. Kilkadziesiąt minut wcześniej złoto olimpijskie wywalczyła Shori Hamada (78 kg).

W regulaminowym czasie czterech minut żaden z zawodników nie zdobył punktów, a rozstrzygnięcie nastąpiło w tzw. golden score. Cały pojedynek trwał aż dziewięć minut 35 sekund.

Po brązowe krążki sięgnęli Portugalczyk Jorge Fonseca i Nijaz Iljasow z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Poza podium słynny Gruzin Warlam Liparteliani, wicemistrz IO w Rio de Janeiro w wadze 90 kg i trzykrotny wicemistrz świata (90, 100 kg). W półfinale przegrał z Wolfem, a o brąz z Iljasowem.

W olimpijskich zawodach judocy rywalizują w 14 kategoriach wagowych - siedmiu kobiecych i siedmiu męskich. Japończycy mają już 10 medali (8-1-1), zaś szansa na kolejne dwa w piątek. Wtedy na matę wyjdą zawodniczki wagi +78 kg i zawodnicy +100 kg. Z kolei w sobotę odbędzie się turniej drużyn mieszanych.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.