Tokio 2020: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar nadal na prowadzeniu po czterech wyścigach żeglarskiej klasy 470

Inne
Tokio 2020: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar nadal na prowadzeniu po czterech wyścigach żeglarskiej klasy 470
Fot. PAP
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar utrzymały prowadzenie po czterech wyścigach żeglarskiej klasy 470 w olimpijskiej rywalizacji w Enoshimie. W czwartek zajęły drugie oraz piąte miejsce i w klasyfikacji mają cztery punkty przewagi nad Brytyjkami Hannah Mills i Eilidh McIntyre.

Czwarty wyścig był jak do tej pory najsłabszy w wykonaniu Polek. Zajęły piątą lokatę, ale rezultat ten jest póki co "odrzutką" i nie wlicza się do klasyfikacji. Przed zawodniczkami jeszcze sześć regularnych startów, plus medalowy podwójnie punktowany z udziałem czołowej "10".

 

Zobacz także: Piotr Myszka awansował na czwarte miejsce w żeglarskiej klasie RS:X

 

Zmienne szczęście miały też utytułowane Brytyjki. Najpierw były siódme, co spowodowało ich spadek poza podium, ale kolejny wyścig wygrały i wróciły na pozycję medalową. Teraz są drugie i tracą cztery punkty do Polek. Mają też jeden punkt przewagi nad Francuzkami Camille Lecointre i Aloise Retornaz - to, odpowiednio, złota i brązowa medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku, jednak obie płynęły wówczas z innymi partnerkami.

 

Dzień wcześniej w dwóch pierwszej wyścigach Skrzypulec i Ogar były najlepsze.

 

Kolejne dwa wyścigi zaplanowane są na 30 lipca.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie