Tokio 2020: Jessica Fox z tytułem mistrzyni olimpijskiej w C1

Inne
Tokio 2020: Jessica Fox z tytułem mistrzyni olimpijskiej w C1
fot. PAP
Jessica Fox została mistrzynią olimpijską

Utytułowana Australijka Jessica Fox po raz pierwszy w karierze została mistrzynią olimpijską. W igrzyskach w Tokio triumfowała w konkurencji C1, wyprzedzając Brytyjkę Mallory Franklin i Niemkę Andreę Herzog.

27-letnia Fox miała już w dorobku medale olimpijskie - srebrny i dwa brązowe (jeden w Japonii) w K1, ale brakowało jej złota. W mistrzostwach świata wielokrotnie zwyciężała indywidualnie w C1 i K1.

 

ZOBACZ TAKŻE: Aleksandra Stach nie awansowała do półfinału w kajakarstwie górskim

 

W czwartek w IO w japońskiej stolicy wreszcie dopięła swego. Popłynęła bezbłędnie i wyraźnie pokonała wszystkie rywalki.

 

Na szóstej pozycji uplasowała się Czeszka Tereza Fiserova, która bardzo dobrze spisywała się w eliminacjach i półfinale.

 

Aleksandra Stach zajęła 19. miejsce w eliminacjach i odpadła z rywalizacji w C1.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie