Tokio 2020. Joanna Kaczor-Bednarska: Chinki teraz są w bardzo trudnej sytuacji

Inne
Tokio 2020. Joanna Kaczor-Bednarska: Chinki teraz są w bardzo trudnej sytuacji
fot. PAP
Reprezentacja Chin

Joanna Kaczor-Bednarska w rozmowie z Przemysławem Nowakiem wypowiedziała się na temat faworytek tegorocznego turnieju olimpijskiego w siatkówkę.

Przemysław Nowak: Co prawda polskich siatkarek nie ma w Tokio, ale te igrzyska olimpijskie i tak są bardzo ciekawe. Reprezentacja Chin nie może zaliczyć startu w turnieju do udanych.

 

Zobacz także: Wyniki meczów 3. kolejki turnieju siatkarek

 

Joanna Kaczor-Bednarska: Chinki teraz są w arcytrudnej sytuacji, mają już trzy porażki. Ta ostatnia chyba najdotkliwsza, bo było bardzo blisko zwycięstwa za trzy punkty, 20:14 w czwartym secie, ale Rosjanki potrafiły odwrócić losy meczu i przekuć to w zwycięstwo 3:2. Wydaje się, że Chinki są już poza tą czwórką, która będzie walczyć o ćwierćfinał. W pozostałych grupach może podobać się gra Serbek, Włoszek.

 

Co się dzieje z Chinkami, to są przecież złote medalistki z Rio de Janeiro?

 

One w Rio też miały trudną przeprawę, zresztą Jenny Lang Ping już przed tym turniejem mówiła, że to będzie bardzo trudny turniej igrzyskowy. Chinki w Rio były czwarte w grupie, a więc szczęśliwie awansowały do kolejnej fazy. Tutaj widać, że brakuje doświadczenia w końcówkach, brakuje tej gry w bloku przede wszystkim, bo to element, który jest wykorzystywany przeciwko Chinkom.

 

Czy jest jakaś reprezentacja, która może zaskoczyć na tych igrzyskach olimpijskich?

 

Myślę, że zaskoczyć mogą Dominikanki, one pokazały w meczu z Brazylią, że nie będzie łatwo z nimi wygrywać. Brayelin Martinez jest tą, która robi dużo świetnej roboty. Pomagają jej również koleżanki z drużyny, które się świetnie spisywały w Lidze Narodów.

 

Amerykanki znakomicie zagrały w Lidze Narodów, teraz też prezentują się dobrze, czy one też mogą powalczyć o złoto?

 

Myślę, że one są głównym kandydatem do złota. Jordan Thompson mówi, że na Lidze Narodów nie były takim zespołem, jak dzisiaj. Ta drużyna jest gotowa powalczyć o najwyższe cele.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo:

 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Przemysław Nowak, R.S, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie