Tokio 2020: Kontuzjowana Marta Martianowa bohaterką rosyjskich florecistek

Inne
Tokio 2020: Kontuzjowana Marta Martianowa bohaterką rosyjskich florecistek
fot. PAP/EPA
Marta Martianowa na początku finałowego meczu florecistek Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego z Francuzkami w igrzyskach w Tokio doznała poważnego skręcenia kostki.

Marta Martianowa na początku finałowego meczu florecistek Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego z Francuzkami w igrzyskach w Tokio doznała poważnego skręcenia kostki, ale mimo to dokończyła rywalizację i pomogła koleżankom sięgnąć po złoto. Planszę opuściła jednak na wózku.

22-letni Martianowa, najniżej notowana indywidualnie z reprezentacyjnej czwórki, zastąpiła w półfinałowym starciu z Amerykankami (45:42) Adelinę Zagidullinę. Regulamin zmagań olimpijskich dopuszcza wejście rezerwowej, ale inaczej niż w przypadku mistrzostw świata czy Europy, to może być jedyna zmiana.

 

Martianowa na początku finału, w walce z Pauline Ranvier w trzeciej z dziewięciu rund, doznała poważnego urazu kostki. Praktycznie nie mogła chodzić, ale po opatrzeniu nogi przez lekarzy wróciła na planszę.

 

Zobacz także: Kiedy startują Polacy? Terminarz, program, godziny

 

W całym meczu, wygranym 45:34, odnotowała plus trzy trafienia. - To wszystko było bardzo trudne. Ból był straszny, ale też kwestia emocjonalna miała olbrzymie znaczenie. Czułam, że nie mogę zawieść koleżanek. Byłam skołowana, w pewnym momencie nie wiedziałam, co robić. Gdy się nieco uspokoiłam, wiedziałam, że musze wstać i wrócić na planszę - komentowała florecistka z Kazania.

 

Drugi medal w Tokio zdobyła liderka światowego rankingu Inna Derigłazowa, która indywidualnie była druga, po porażce w finale z Amerykanką Lee Kiefer. To jej czwarty w karierze medal olimpijski. Skład drużyny uzupełniła Larysa Korobiejnikowa, która indywidualnie była z kolei trzecia.

 

Szermierze Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zdobyli dotychczas pięć medali w zawodach szermierczych, w tym dwa złote, i są na razie najbardziej utytułowaną nacją.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie