Tokio 2020: Sam Kendricks zakażony koronawirusem. Nie wystartuje w konkursie skoku o tyczce

Inne
Tokio 2020: Sam Kendricks zakażony koronawirusem. Nie wystartuje w konkursie skoku o tyczce
Fot. PAP
Sam Kendricks

Amerykański lekkoatleta Sam Kendricks nie wystartuje w konkursie skoku o tyczce podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Jeden z faworytów do medalu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Informację o zakażeniu Kendricksa przekazał jego ojciec, który jest jednocześnie trenerem zawodnika.


ZOBACZ TAKŻE: Beata Pacut przegrała w 2. rundzie w 78 kg i odpadła z turnieju judo


"Dzisiaj w Tokio oficjele poinformowali nas, że wynik testu Sama na COVID-19 był pozytywny. Nie weźmie on udziału w konkursie. Sam czuje się dobrze i nie ma żadnych symptomów choroby. Kocham Cię, synu. Do zobaczenia wkrótce" - napisał Scott Kendricks w mediach społecznościowych.

 


Sam Kendricks był jednym z faworytów do medalu olimpijskiego. Na poprzednich igrzyskach w Rio w 2016 roku zdobył brązowy krążek. W konkursie skoku o tyczce wystartują także aktualny rekordzista świata - Szwed Armand Duplantis oraz dwójka Polaków: Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski.

 

Zagrożenie koronawirusem w Japonii rośnie. Władze Tokio zgłosiły w środę 3177 nowych zakażeń, a dobowy bilans przekroczył 3 tys. po raz pierwszy od początku pandemii. W stolicy Japonii obowiązuje stan wyjątkowy ze względu na zagrożenie COVID-19.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie