Tokio 2020: Sunisy Lee najlepsza w wieloboju gimnastycznym

Inne
Tokio 2020: Sunisy Lee najlepsza w wieloboju gimnastycznym
fot. PAP

Amerykanka Sunisa Lee, pod nieobecność słynnej rodaczki Simone Biles, triumfowała w indywidualnym wieloboju w gimnastyce sportowej w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

18-letnia Lee wyprzedziła Brazylijkę Rebecę Andrade i Angelinę Mielnikową z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

W wieloboju zawodniczki rywalizowały w ćwiczeniach na czterech przyrządach. Po skoku i poręczach prowadziła Andrade, zaś po równoważni na czele znalazła się Lee i nie oddała pierwszej lokaty w ćwiczeniach wolnych.

 

Na ósmej pozycji uplasowała się Amerykanka Jade Carey, która zastąpiła Biles.

 

24-letnia Biles, czterokrotna mistrzyni olimpijska - jak to sama określiła - "walczy z demonami", stąd jej wycofanie z zawodów.

 

Zobacz także: Tokio 2020. Polska sztafeta mieszana 4x100 m stylem zmiennym zdyskwalifikowana

 

Wcześniej Biles, 19-krotna mistrzyni świata, zrezygnowała z rywalizacji w wieloboju drużynowym po nieudanym skoku, za który dostała niską ocenę. Oficjalnie przekazano, że o wycofaniu zadecydowały "powody medyczne".

 

Potem jednak, w trakcie wywiadu w telewizji NBC trener reprezentacji USA przyznał, że chodzi o sprawy mentalne, a nie czysto fizyczne. Już rok wcześniej pojawiały się informacje, że Biles jest na skraju psychicznej wytrzymałości. Gdy w marcu 2020 okazało się, że igrzyska zostały z powodu pandemii przesunięte o rok, rozpłakała się i przyznała, że nie wie, czy wytrzyma kolejne 12 miesięcy. Nigdy bowiem nie ukrywała, że start w Tokio będzie jej ostatnim w olimpijskiej rywalizacji.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie