II Plażowe Mistrzostwa Polski w Teqballu: Stawką awans na mistrzostwa świata

Inne
II Plażowe Mistrzostwa Polski w Teqballu: Stawką awans na mistrzostwa świata
fot. Materiały prasowe
Na polskich sympatyków Teqballu czeka już kolejne wielkie wydarzenie.

Dopiero co zakończył się międzynarodowy turniej Syrenka Teqball Summer Cup w Warszawie, a na polskich sympatyków Teqballu czeka już kolejne wielkie wydarzenie! W dniach 6-7 sierpnia na boisku do plażowej piłki nożnej należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu rozegrane zostaną drugie plażowe mistrzostwa Polski w Teqballu im. Obrońców Westerplatte. Turniej będzie mieć rangę eliminacji do mistrzostw świata, a gracze zmierzą się w pięciu kategoriach męskich i kobiecych.

Zwycięzcy wywalczą kwalifikacje na pomarańczowy mundial, gdzie będą reprezentować Polskę.


Teqball to szybko rozwijająca się dyscyplina, zyskująca coraz większą popularność - warto jednak przypomnieć charakterystykę tego sportu. Specyfika polega na odbijaniu piłki pomiędzy zawodnikami przy specjalnie wyprofilowanym stole. Sam sport został wymyślony w 2014 roku na Węgrzech i obecny jest już w ponad stu krajach na całym świecie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Adrian Duszak – gwiazda nowej dyscypliny sportu


Rozgrywki Teqball odbywają się w trzech formułach: singlu, deblu i deblu mieszanym (mikście). Turnieje mogą być rozgrywane zarówno na hali, jak i na plaży. Ambasadorami Teqball są znani piłkarze, tacy jak: Ronaldinho, Carles Puyol, Luis Figo czy William Gallas. W Polsce za promocję dyscypliny odpowiadają Michał Listkiewicz (aktualny prezes Polskiego Związku Teqball), Andrzej Strejlau (były trener reprezentacji Polski), Szymon Marciniak (międzynarodowy sędzia piłkarski) i Paweł Golański (były reprezentant Polski w piłce nożnej).


Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Teqball, który odpowiada za rozwój i promocję Teqballu w naszym kraju. Patronem turnieju zostało Miasto Sosnowiec. Organizację zawodów wspierają partnerzy: Polski Komitet Olimpijski, Polska Fundacja Sportu i Kultury, Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, Podokręg Sosnowiec Śląskiego ZPN, Zagłębie Sosnowiec, Czarni Sosnowiec, Kobiecyfutbol.pl oraz firma ZINA – sponsor techniczny Polskiego Związku Teqball. Turniej dofinansowany jest ze środków budżetu Państwa w ramach programu Sportowe Wakacje +, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


„Dziękujemy Miastu Sosnowiec za objęcie patronatem naszej imprezy. Składamy wyrazy uznania dla Partnerów i Sponsorów bez których organizacja tak dużej imprezy nie byłaby możliwa. Wierzę, że turniej to wstęp do rozwoju teqballu nie tylko w Sosnowcu, ale w całym województwie - opowiada Michał Listkiewicz, Prezes Polskiego Związku Teqball.


Wydarzenie odbędzie się na terenach MOSiR-u Sosnowiec przy ulicy Kresowej 1, gdzie o tytuł mistrzowski i prawo gry na mistrzostwach świata rywalizować będą najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całej Polski. Dla spragnionych sportowych wrażeń kibiców to świetna okazja, żeby zobaczyć na żywo jak grają najbardziej zaawansowani technicznie polscy gracze, dowiedzieć się czym jest Teqball i samemu spróbować swoich sił.


- Wyjątkowe w Teqball jest to, że został on stworzony dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć i poziom zaawansowania. W tej grze boiskiem piłkarskim jest stół. Grając na małej przestrzeni trzeba być cały czas skoncentrowanym i precyzyjnym. Tego właśnie uczy Teqball – dodał Listkiewicz.


Z wydarzenia planowana jest transmisja na żywo na kanale Polskiego Związku Teqball i Polskiej Fundacji Sportu i Kultury - kibice będą mogli obejrzeć mecze finałowe, które zostaną rozegrane w sobotę 7 sierpnia od godziny 11:00 do 19:00.

 

Link do wydarzenia ---> (TUTAJ).

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie