Mateusz Janikowski wrócił do Warszawy. Przyjmujący zamknął skład drużyny na sezon 2021/22

Siatkówka
Mateusz Janikowski wrócił do Warszawy. Przyjmujący zamknął skład drużyny na sezon 2021/22
fot. Cyfrasport
Mateusz Janikowski znów zagra w ekipie z Warszawy.

Po dwóch latach wypożyczenia do Trefla Gdańsk do Vervy Warszawa Orlen Paliwa powrócił Mateusz Janikowski. Młody i utalentowany przyjmujący zamknął skład stołecznej ekipy na sezon 2021/22.

– Bardzo się cieszę, że ponownie dołączam do warszawskiego zespołu. Cieszę się też, że będę znów grał w rodzinnym mieście, choć oczywiście nie było to decydującym czynnikiem przy wyborze drużyny – powiedział Mateusz Janikowski. – Zawsze jednak lepiej być u siebie, blisko rodziny i znajomych – dodał z uśmiechem. – Jestem pewien, że pod okiem trenera Andrei Anastasiego będę się dalej rozwijał. I zrobię wszystko, żeby pomóc zespołowi w osiąganiu dobrych wyników – obiecał.

 

Zobacz także: Dominik Kwapisiewicz pożegnał się z Aluron CMC Wartą Zawiercie

 

Mateusz Janikowski w barwach warszawskiej drużyny występował w sezonie 2018/19. W wieku dziewiętnastu lat zadebiutował wówczas w PlusLidze. Na boisku pojawił się w 22 meczach (41 setach), wspomagając kolegów przede wszystkim w elemencie przyjęcia. Następnie na dwa lata w ramach wypożyczenia przeniósł się do Gdańska.

 

– Początkowo życie w Trójmieście było dla mnie ciężkie i dostałem w tym okresie wiele lekcji. Był to czas, w którym dojrzałem i myślę, że pobyt tam nauczył mnie odpowiedzialności – stwierdził zdolny przyjmujący.

 

 

– W 2018 roku Mateusz Janikowski podpisał długoletni kontrakt w Warszawie. Później, przez dwa sezony, rozwijał swoje umiejętności w Gdańsku, a teraz wraca do nas i będzie wraz z Bartkiem Kwolkiem, Igorem Grobelnym i Jankiem Fornalem dbał o nasze przyjęcie – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes i dyrektor sportowy stołecznego klubu. – Jestem przekonany, że pod okiem trenera Andrei Anastasiego Mateusz będzie szlifował swój talent i wkrótce zaprezentuje kibicom swój ogromny potencjał – zakończył.

 

Mateusz Janikowski zamknął skład Vervy Warszawa Orlen Paliwa na sezon 2021/22. Stołeczna ekipa, która walczyć będzie o trofea nie tylko w PlusLidze, ale też w CEV Lidze Mistrzów, liczy 14 zawodników:

 

rozgrywający: Angel Trinidad de Haro, Jay Blankenau
przyjmujący: Bartosz Kwolek, Igor Grobelny, Jan Fornal, Mateusz Janikowski
atakujący: Dusan Petković, Michał Superlak
środkowi: Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk, Janusz Gałązka
libero: Damian Wojtaszek i Dominik Jaglarski.

 

O formę siatkarzy obok trenera Andrei Anastasiego dbać będą jego asystenci: Karol Rędzioch i Piotr Graban, trener przygotowania fizycznego Wojciech Sibiga, fizjoterapeuta Robert Kozłowski i statystyk Bartosz Kaczmarek.

RM, Polsat Sport, vervawarszawa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie