Polskie siatkarki przegrały ze Słowacją

Polskie siatkarki niespodziewanie przegrały ze Słowacją 1:3 (25:16, 17:25, 16:25, 21:25) w drugim meczu towarzyskim. W czwartek podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały 3:1. Mecze rozegrano w Bielsku-Białej.

Biało-Czerwone od 5 lipca przebywają na zgrupowaniu w Szczyrku, gdzie przygotowują się do tegorocznych mistrzostw Europy. Sparingi ze Słowaczkami były pierwszymi meczami od zakończenia Ligi Narodów. Pierwotnie do Bielska-Białej miała zawitać reprezentacja Belgii. Ze względu na stwierdzone przypadku koronawirusa w drużynie, zastąpiła ją Słowacja, która również szlifuje formę przed europejskim czempionatem.

W pierwszych secie przewaga polskiej reprezentacji była ogromna. Było 9:4, 11:5. Biało-Czerwone spokojnie objęły prowadzenie w setach 1:0.

Jednak od drugiej odsłony dominowały rywalki. Mnożyły się błędy własne w polskim zespole, co skrzętnie wykorzystywały Słowaczki. Nie było już dobrego, punktowego bloku biało-czerwonych, a drużyna przeciwna zdecydowanie poprawiła przyjęcie.

Najbardziej zacięty był czwarty, ostatni set. Walka niemal punkt za punkt trwała do stanu 14:14. Potem jednak Polki nie dały rady skutecznie walczyć.

W trzecim secie na plac gry upadła Martyna Grajber. Dostała bowiem piłką w łuk brwiowy. Nie mogła dalej grać, ale wydaje się, że nie jest to poważna kontuzja.

W przyszłym tygodniu (4 i 5 sierpnia) Polki także w Bielsku-Białej rozegrają dwa mecze kontrolne z Niemkami.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 18 sierpnia w czterech krajach - Bułgarii, Rumunii, Serbii i Chorwacji. Polska w fazie grupowej w Płowdiw zagra z Niemcami Grecją, Czechami, Hiszpanią i Bułgarią.

Polska – Słowacja 1:3 (25:16, 17:25, 16:25, 21:25).

Polska: Martyna Grajber, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Katarzyna Wenerska, Magdalena Stysiak, Malwina Smarzek-Godek, Klaudia Alagierska - Maria Stenzel (libero) – Martyna Łukasik, Monika Fedusio, Julia Nowicka, Zuzanna Górecka, Magdalena Ziółkowska.
Trener: Jacek Nawrocki.

Słowacja: Maria Zernovic, Michaela Abrhamova, Romana Kriskova, Nikola Radosova, Tamara Hrusecka, Barbora Kosekova - Michaela Spankova (libero) - Jaroslava Pencova, Skarleta Jancova (libero), Karolina Fricova, Karin Palgutova, Anna Kohutova.

Trener: Marco Fenoglio