Tokio 2020. Sebastian Świderski: Mam nadzieję, że takie sytuacje się nie powtórzą

Inne
Tokio 2020. Sebastian Świderski: Mam nadzieję, że takie sytuacje się nie powtórzą
fot. PAP

- Zwróciłbym uwagę na koncentrację, która w pewnych momentach uciekała. Japonia nas oszczędziła, ale te wielkie tuzy siatkówki będą takie okazje wykorzystywać - powiedział w magazynie Studio Tokio Sebastian Świderski.

Paulina Chylewska: Dobry wieczór Sebastianie. Zastanawiam się, jak patrzyłeś na spotkanie Polski z Japonią? Rywal niewygodny, nieprzewidywalny i grający u siebie. Zasiadłeś do tego meczu ze spokojem czy nerwy były?

 

Sebastian Świderski: Usiadłem do tego spotkania z dużym spokojem. To kolejne spotkanie, które musiało się odbyć. W mojej ocenie widać po chłopakach, po ich grze, że są na tyle pewni swoich umiejętności, że grają na tyle, na ile potrzeba na danego rywala. Z Iranem przegraliśmy, ale to było pierwsze spotkanie. Było widać nerwowość i z każdym meczem gramy coraz lepiej. Widać, że wszyscy czekają na mecz ćwierćfinałowy. Z Japonią spotkanie grane na 60-70 procent. Ja bym zwrócił uwagę na koncentrację, która w pewnych momentach uciekała. Japonia nas oszczędziła, ale te wielkie tuzy siatkówki będą takie okazje wykorzystywać. Mam nadzieję, że w meczu ćwierćfinałowym takich sytuacji nie będzie i koncentracja będzie od początku do końca, a w szczególności w słabszym ostatnio dla nas trzecim secie.

 

Zobacz także: Paweł Zatorski zabrał głos w sprawie meczu z Kanadą

 

Nie chcesz mówić o błędach, a ja jednak bym do tego wróciła. Jak patrzymy, co działo się na zagrywce, to pewnie przyznasz, że progres w tym aspekcie byłby bardzo pożądany.

 

Wydaje mi się, że to jest element przygotowania do ćwierćfinału. Wiemy, jakie warunki panują w wiosce olimpijskiej. Wiadomo, ile godzin można spędzić na hali. Każde spotkanie dla nich to taki dodatkowy trening. Vital Heynen bierze ryzyko na siebie i każe zagrywać mocniej, żeby zawodnicy powoli wstrzelili się zagrywką.

 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.


A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie