Tokio 2020: Teddy Riner przegrał pierwszy olimpijski pojedynek od 2008 roku!

Inne
Tokio 2020: Teddy Riner przegrał pierwszy olimpijski pojedynek od 2008 roku!
fot. PAP/EPA/RITCHIE B. TONGO
Teddy Riner uległ w Tokio reprezentantowi Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Tamerłanowi Baszajewowi.

Słynny francuski judoka Teddy Riner (+100 kg) przegrał pierwszy olimpijski pojedynek od 2008 roku, po serii 14 zwycięstw. Triumfator igrzysk w Londynie i Rio de Janeiro uległ w Tokio reprezentantowi Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Tamerłanowi Baszajewowi.

Ostatnio na olimpijskim tatami Riner musiał uznać wyższość rywala w ćwierćfinale igrzysk w Pekinie w 2008 roku - wówczas przegrał z Uzbekiem Abdullo Tangrievem. Tego samego dnia rozpoczęła się jego imponująca seria - przeszedł przez dwie rundy repasaży, a następnie wygrał walkę o brązowy medal.

 

Zobacz także: Shori Hamada ze złotym medalem w judo

 

W stolicy Wielkiej Brytanii w pierwszej rundzie pokonał Janusza Wojnarowicza, a potem czterech kolejnych przeciwników, i sięgnął po złoto. W Brazylii zaczynał od drugiej rundy i zwyciężył czterech rywali.

 

Serię zwycięstw kontynuował w trwających igrzyskach w stolicy Japonii. W pierwszej rundzie pokonał Austriaka Stephana Hegyiego, w drugiej - Ora Sassona z Izraela. Niezwykłą passę zdobywcy 10 złotych medali mistrzostw świata przerwał w końcu Baszajew, który wygrał przez waza-ari.

 

Riner stracił szansę na kolejny złoty medal, ale może jeszcze sięgnąć po brąz. Francuz wystąpi w popołudniowej serii w repasażach.

 

Z rywalizacji odpadł już Maciej Sarnacki, który w pierwszej rundzie przegrał przez ippon z Azerem Ushangim Kokaurim.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie