Tokio 2020: Laszlo Cseh kończy karierę olimpijską bez złota

Inne
Tokio 2020: Laszlo Cseh kończy karierę olimpijską bez złota
fot. PAP

Słynny węgierski pływak Laszlo Cseh, wielokrotny medalista igrzysk i mistrzostw świata, kończy karierę olimpijską bez złotego medalu. Pięć razy startował w tej najważniejszej imprezie, lecz nigdy nie stanął na najwyższym stopniu podium.

W piątek 35-letni Cseh zajął siódme miejsce na dystansie 200 metrów stylem zmiennym w IO w Tokio. Wygrał Chińczyk Shun Wang, do którego Węgier stracił 2,68.

 

- Przepraszam za wynik, nie był najlepszy, ale starałem się dać z siebie wszystko - przyznał.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tatjana Schoenmaker wywalczyła złoto i pobiła rekord świata

 

Pochodzący z Budapesztu Cseh żegna się z olimpijskimi arenami jako jeden z najlepszych pływaków na świecie, ale bez złota w igrzyskach. Od Aten (2004) do Rio de Janeiro (2016) wywalczył sześć medali - cztery srebrne i dwa brązowe - na 100 i 200 m st. motylkowym oraz 200 i 400 m st. zmiennym.

 

W Pekinie trzykrotnie przegrywał ze znakomitym Amerykaninem Michaelem Phelpsem.

 

- Bardzo fajnie było rywalizować z nim. Zainspirował mnie do bycia lepszym - przyznał Cseh, który przez lata ścigał się także m.in. z innym utytułowanym zawodnikiem Ryanem Lochte (USA).

 

Węgier miał zamiar skończyć karierę w zeszłym roku w Tokio, ale z powodu pandemii igrzyska zostały przełożone. Dla Cseha ostatni rok był trudny, w sierpniu 2020 zmarł jego ojciec Laszlo Sr w wieku 68 lat.

 

Do kontynuowania kariery pływaka namawiała żona Diana. - Gdybym został w domu i oglądał telewizję (...), czułbym ogromny żal... - dodał.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie