Złoty Puchar CONCACAF: W finale znów USA i Meksyk

W finale Złotego Pucharu CONCAF USA zmierzy się z Meksykiem

Piłkarze reprezentacji USA i Meksyku ponownie zagrają w finale Złotego Pucharu CONCACAF, mistrzostw strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. W Austin w stanie Teksas gospodarze pokonali w półfinale Katar 1:0, a Meksyk wygrał w Houston z Kanadą 2:1.

Zwycięskiego gola w spotkaniu z występującym gościnnie Katarem zdobył w 86. minucie Gyasi Zardes.

Jeszcze bardziej zacięty był mecz Meksyku z Kanadą. Meksykanie prowadzili po bramce z rzutu karnego Orbelina Pinedy tuż przed przerwą, a wyrównał Tajon Buchanan w 57. minucie. Awans do finału zapewnił obrońcom trofeum Hector Herrera w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry.

Mecz finałowy zostanie rozegrany w nocy z 1 na 2 sierpnia w Paradise w stanie Nevada. Będzie to rewanż za finał poprzedniej edycji w 2019 roku, który Meksykanie wygrali 1:0.