Tokio 2020. Paweł Januszewski: Nie wierzyłem w jakikolwiek medal polskiej sztafety

Inne
Tokio 2020. Paweł Januszewski: Nie wierzyłem w jakikolwiek medal polskiej sztafety
fot. Cyfrasport
Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich.

Paweł Januszewski, olimpijczyk z Atlanty i Sydney w biegu na 400 m przez płotki przyznał, że był sceptycznie nastawiony do biegu polskiej sztafety mieszanej 4x400 metrów. - Nie wierzyłem, że jakikolwiek medal jest w zasięgu ręki - stwierdził. Polacy zdobyli złoty medal i do tego sukcesu, jego zdaniem, będziemy wracać wspomnieniami przez lata.

Paulina Chylewska: Jak wyobrażasz sobie Karola Zalewskiego w biegu na 400 metrów po zdobyciu złotego medalu w sztafecie 4x400 metrów?

 

Piotr Januszewski: Musimy sobie uświadomić, że lekkoatletyka jest sportem indywidualnym. Karol był częścią drużyny, odniósł z nią sukces i do tego złotego medalu będziemy wracać przez lata. Na to zwycięstwo pracowały nie tylko cztery osoby, a siedem. Mam wrażenie, że Karol czuje niedosyt. Znam go i mogę powiedzieć, że jest nietuzinkowym zawodnikiem. Wydaje mi się, że jutro będzie chciał pokazać, że nie jest tylko częścią sztafety, a Karolem, który jest świetnie przygotowany do występu indywidualnego.

 

Zobacz także: Mamy pierwsze złoto! Cudowny bieg sztafety mieszanej 4x400 m

 

Czy byłeś spokojny o występ Polaków w biegu finałowym sztafety mieszanej?

 

Powiem szczerze, że nie wierzyłem, że jakikolwiek medal, a co dopiero ten złoty, jest w zasięgu ręki. Nie wiedziałem, że będzie można zmienić wszystkich zawodników. Myślałem, że będzie to dotyczyć tylko dwóch z nich. Polska sztafeta późno dowiedziała się, że Amerykanie będą rywalizowali. My w Polsce wiedzieliśmy wcześniej, ale zawodnicy w Tokio jeszcze spali. Lekkoatletyka jest wymierna. Amerykanie mają co najmniej stu zawodników, którzy biegają poniżej 45 sekund. W historii chyba tylko dwóch Polaków pobiegło poniżej tego wyniku. Biorąc to pod uwagę byłem sceptycznie nastawiony do wyniku polskiej sztafety. 

 

Zobacz także: Skandal po biegu polskiej sztafety. Będą pozwy!

 

Jakie wnioski trenerzy wyciągnęli z tego biegu? Panowie pobiegli o pięć metrów dłużej, dlatego ponieważ są szybsi i mocniejsi i dzięki temu kobiety mogły pobiec krótszy dystans. Jestem przekonany, że od teraz wszyscy, którzy będą startować w sztafetach będą się do tego stosować. 

 

W załączonym materiale wideo rozmowa z Pawłem Januszewskim, mistrzem Europy w biegu na 400 metrów przez płotki.

 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie