Tokio 2020: Belinda Bencic ze złotym medalem w grze pojedynczej

Belinda Bencic została nieoczekiwanie złotą medalistką igrzysk w grze pojedynczej.

Szwajcarska tenisistka Belinda Bencic została nieoczekiwanie złotą medalistką igrzysk w grze pojedynczej. W finale w Tokio pokonała Czeszkę, triumfatorkę French Open 2019 Marketę Vondrousovą 7:5, 2:6, 6:3. Po brąz sięgnęła Ukrainka Jelina Switolina.

Finałowy mecz trwał 2,5 godziny. To największy w karierze sukces Bencic, która zajmuje 12. miejsce w światowym rankingu. W niedzielę 24-letnia zawodniczka może zdobyć jeszcze drugi złoty medal - wystąpi bowiem w finale debla z Viktoriją Golubic. Srebro ma już pewne.

Z ostatnich czterech igrzysk olimpijskich, przynajmniej jeden medal w tenisie przypadał Szwajcarii, zdobywali je m.in. utytułowana Martina Hingis i 40-letni Roger Federer, którego zabrakło w Tokio z powodu kontuzji kolana.

W meczu o brązowy medal Switolina pokonała Jelenę Rybakinę z Kazachstanu 1:6, 7:6 (7-5), 6:4. Ukrainka tuż przed igrzyskami wyszła za mąż za francuskiego tenisistę Gaela Monfilsa.

Polki odpadły z gry dosyć wcześnie. Magda Linette zakończyła udział na pierwszej rundzie, a Iga Świątek na drugiej.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.