Tokio 2020: Jamajki zdobyły trzy medale w biegu na 100 m

Reprezentantki Jamajki zdobyły trzy medale w biegu na 100 m podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Mistrzynią olimpijską została Elaine Thompson-Herah, wicemistrzynią Shelly-Ann Fraser-Pryce, a brąz wywalczyła Shericka Jackson.

29-letnia Thompson-Herah poprawiła wynikiem 10,61 rekord olimpijski. Niezwykle utytułowana lekkoatletka powtórzyła swój sukces olimpijski z 2016 roku z Rio de Janeiro. W Japonii była jeszcze szybsza - o 0,1 sekundy.

Do brązu z Brazylii srebro dołożyła w sobotę w Tokio kolejna świetna sprinterka z Jamajki Fraser-Pryce. W Japonii srebro uzyskała wynikiem 10,74.

10,76 to czas brązowej medalistki olimpijskiej Jackson. Ona pięć lat temu w Rio de Janeiro zdobyła brąz, ale na 400 m.

W Tokio w biegu na dystansie 100 m zabrakło polskiej sprinterki. Ewa Swoboda nie pojechała do Japonii z powodu kontuzji. Polski sprint żeński będzie reprezentowany w sztafecie 4x100 m.