Tokio 2020: Justyna Święty-Ersetic pobiegnie w finale! Trzy zmiany w składzie sztafety mieszanej

Inne
Tokio 2020: Justyna Święty-Ersetic pobiegnie w finale! Trzy zmiany w składzie sztafety mieszanej
fot. PAP
Zmiany w składzie polskiej sztafety mieszanej.

Trzech zmian w porównaniu do eliminacji dokonał sztab reprezentacji Polski w składzie sztafety mieszanej, która wystąpi w sobotnim biegu finałowym igrzysk olimpijskich w Tokio. O medal dla Biało-Czerwonych powalczy m.in. Justyna Święty-Ersetic.

Polska w finale pobiegnie w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński. Taką informację przekazał dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

 

Zobacz także: Novak Djokovic nie zagra o brązowy medal w mikście z powodu kontuzji.

 

W sobotnim finale, o godz. 14.35 czasu polskiego, będzie rywalizowało aż dziewięć sztafet. Cofnięto dyskwalifikację Amerykanów, zaś później do finału włączono też Niemców, którym wcześniej przyznano miejsce w finale właśnie po dyskwalifikacji sztafety USA.

 

Najlepszy czas eliminacji miała Polska. Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kajetan Duszyński wynikiem 3.10,44 poprawili rekord Europy.

 

Do USA należy natomiast rekord świata. Rezultat 3.09,34 Amerykanie osiągnęli podczas mistrzostw świata w Dausze dwa lata temu.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

TG, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie