Tokio 2020. Rosyjskie szablistki potwierdziły dominację

Rosjanki najlepsze.

Szablistki Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (RKO) potwierdziły dominację w igrzyskach olimpijskich w Tokio. W finale turnieju drużynowego pokonały Francuzki 45:41. Wcześniej ich wewnętrzną sprawą był pojedynek o złoto indywidualnie.

Zofia Wielika, Zofia Pozdniakowa, Olga Nikitina powtórzyły swój sukces z ostatnich mistrzostw świata w Budapeszcie w 2019 roku, gdy w finale również okazały się lepsze od "Trójkolorowych".

36-letnia Wielika w drużynie triumfowała już na igrzyskach w Rio de Janeiro. Łącznie z trzema medalami srebrnymi z zawodów indywidualnych ma już pięć olimpijskich krążków. W Tokio w finale uległa swojej młodszej koleżance - Pozdniakowej, która tym samym wróci z tegorocznych igrzysk z dwoma złotymi medalami.

24-latka "goni" swojego ojca, jednego z najbardziej utytułowanych szablistów w historii, mistrza olimpijskiego z Atlanty, który w dorobku ma także trzy złota igrzysk w drużynie. 47-letni obecny szef Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego pięciokrotnie był też indywidualnie mistrzem globu, a jego córka wywalczyła dotychczas jeden taki tytuł.

Brąz dla ekipy Korei Południowej, która w decydującym meczu pokonała Włochy 45:42.

Do końca rywalizacji olimpijskiej w szermierce pozostał drużyny turniej florecistów.

1. Rosyjski Komitet Olimpijski (RKO)
(Zofia Wielika, Zofia Pozdniakowa, Olga Nikitina, Swietłana Szeweliewa)
2. Francja
(Manon Brunet, Cecilia Berder, Charlotte Lembach, Sara Balzer)
3. Korea Południowa
(Jiyeon Kim, Jisu Yoon, Jiyeon Seo, Sooyeon Choi)
4. Włochy
5. Japonia
6. USA
7. Chiny
8. Węgry

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.