Tokio 2020: Zofia Noceti-Klepacka dziewiąta

W finałowym wyścigu Zofia Noceti-Klepacka uplasowała się na piątej pozycji

Zofia Noceti-Klepacka zajęła dziewiąte miejsce w regatach olimpijskich w windsurfingowej klasie RS:X. Złoty medal igrzysk w Tokio zdobyła Chinka Yunxiu Lu.

W finałowym wyścigu Polka uplasowała się na piątej pozycji, a najlepsza była Francuzka Charline Picon, złota medalistka olimpijska z Rio de Janeiro. Z kolei Noceti-Klepacka wywalczyła brąz w Londynie.

W klasyfikacji generalnej Yunxiu Lu wyprzedziła Picon oraz Brytyjkę Emmę Wilson.

Sobotnie regaty w kilku klasach na akwenie w Enoshimie rozpoczęły się z opóźnieniem z powodu słabego wiatru.

Szansę na medal w RS:X ma Piotr Myszka, który przed sobotnim wyścigiem finałowym jest czwarty.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.