Tokio 2020: Karol Zalewski nie awansował do półfinału biegu na 400 m

Inne
Tokio 2020: Karol Zalewski nie awansował do półfinału biegu na 400 m
fot. PAP/Leszek Szymański
Karol Zalewski nie awansował do półfinału 400 m.

Karol Zalewski nie awansował do półfinału biegu na 400 m w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Mistrz olimpijski z Tokio w sztafecie mieszanej 4x400 m prawdopodobnie ze względów taktycznych po pokonaniu jednej czwartej dystansu wyraźnie zwolnił i dotarł do mety "spacerem" w czasie 2.15,38.

W tej konkurencji nie miał szans na sukces i może teraz w spokoju przygotowywać się do startu w męskiej sztafecie 4x400 m. Jego występ po zgłoszeniu do eliminacji był jednak ważny ze względów proceduralnych. Zalewski (AZS AWF Katowice) był jedynym Polakiem w tej konkurencji.

 

Zobacz także: Mamy pierwsze złoto! Cudowny bieg sztafety mieszanej 4x400 m

 

– Taka zapadła decyzja, żeby dziś - po nieprzespanej praktycznie nocy - nie forsować organizmu, nie narażać się na jakąś przypadkową kontuzję. Lepiej ten dzień poświęcić na regenerację i skupić się na starcie w sztafecie, w której możemy powalczyć o dobry wynik – tłumaczył polski lekkoatleta po odebraniu złotego medalu olimpijskiego.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie